Corona Virüs Efsaneleri ve Gerçekleri

Bütün Dünya’yı alarma geçiren ve çağımızın vebası olarak adlandırılın Covid 19 yani korona virüsü hakkında insanların kafası karışık. Hayatımıza çok yeni girmesiyle birlikte hızlı yayılımı yüzünden de insanlar panik olmuş durumda. Bununla birlikte virüs hakkında alakalı alakasız herkes yorum yapmaya başlamış durumda. Bu da ortalıkta çok fazla miktarda kirli bilginin gezmesine sebep oluyor. Hele ülkemizde sağlık konusuyla alakası olmayan ya da sadece beslenme uzmanı olmasına rağmen uzman mikrobiyologmuş gibi ekranlara çıkarılan insanlar insanları daha da korkutuyor. Peki şimdiye kadar ortaya yayılan yalan bilgiler nelerdir Corana Virüs Efsaneleri hangi duruma gelmiştir birlikte bakalım.

corona virüs efsaneleri

Corana Virüs Efsaneleri Her Gün Artıyor

Corana Virüs ilk çıktığı günden beri hakkında o kadar fazla yalan ve komplo teorisi üretildi artık yetişmek bile mümkün olmuyor desek yeridir. Bunların büyük bir kısmı zaten akle hayale sığacak şeyler değilken bazıları da insanda şüphe uyandırıyor. Bu Corona Virüs Efsaneleri teyit.org üzerinden takip edilebilir. Bunun yanında telefonlarda elden ele gezen ses kayıtları ve saçma belgeler de yine insanlar tarafından üretilmekte. Bu panik anlarında neden bu tarz şeyler yapıldığını anlamak güç ama insanlar garip… Mesela ilk yayılan efsanelerden biri Türklere hastalığın bulaşmadığı çünkü genlerinin koruduğu yönündeydi. Türkiye’de Corana Virüs dağılımına şu an baktığımızda böyle bir şey olmadı kabak gibi ortada. Bununla birlikte Corana Virüs Evcil Hayvanlar yoluyla bulaşabilir paniği de insanları çok rahatsız etti. Neredeyse toplumun yarısının evinde kedisi, köpeği ya da kuşu var. Bunun da asılsız olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bir de komplo teorisyenleri var ki onlar yine her zaman ki gibiler. Keyifler yerinde, her gün yeni bir şeyler çıkarmaktalar.

corona virüs efsaneleri

Corona Virüs Komplo Teorileri

Korana yayıldığı günden beri bunun illuminati işi olduğu ya da dünyayı yöneten ailelerin özel kasıtlı ürettirdiği gibi söylentiler çıkmış halde. Nüfusun sadece beşte birinin hayatta kalacağı geri kalan herkesin öleceği ve bunun kasıtlı yapıldığına dair söylentiler gezip duruyor. Bunun yanında virüsün Fransızlar tarafından üretildiği ve de hatta bunu 2003 yılında patentlediklerine dair teoriler de var. Bu kadar ölümcül ve yayılan virüsü silah olarak üretip bir de patent almak da ne bileyim. Covid 19 hakkında üretilen diğer yalanların arasında bazı ülkelerin aşıyı bulduğu ve daha da millet ölsün diye beklediğine dair söylentiler de çok yaygın. Siz de bunlardan sıkıldıysanız ve ciddi bilgi arıyorsanız Corona Belirtileri Nelerdir ve Corona Virüs Korunma Yöntemleri nelerdir adlı yazılarımıza bakabilirsiniz. Bunların yanında evde sıkılıyorsanız da sanal bahis alanına yönelmek mümkün. Ayrıca Avrupa Kupası 2020 hakkında ne olcağını öğrenmek de isteyebilirsiniz. Bu günleri atlatıp yaz geldiğinde neler giyeceğinize karar vermek için de bikini modellerini inceleyebilirsiniz şimdiden.